Bilişim Hukuku

Bilişim hukuku bilişim suçlarıyla ilgilenen hukuk dalıdır. Bu tarz suçlarla ilgili hizmetlerimiz ile sizlere destek sağlamaktayız.

Gelişmelerin her geçen gün devam ettiği günümüzde farklı suç türevlerinin ortaya çıkışıyla bilişim hukuku da değer kazanmaya başlamıştır. Uyar legal avukatları olarak bilişim hukuku nedir arayışınızda en doğru cevap olabilmek adına hizmetlerimizde devamlılık arz etmekteyiz. Aynı zamanda aradığınız en değerli bilgi paylaşımlarını hissettirecek bilişim hukuku avukatı  seçimlerinizde tek ziyaret ettiğiniz birim olabileceğiz. Yeni teknolojik gelişmelerin her zaman dünya çapında yayılıyor oluşuyla yeni birtakım bilişim suçları da adeta kapınızı çalar hale gelmiştir. Kanunsal bazda ülke genelinde bilişim suçlarına yönelik bir kanununu hükmetmesine rağmen birtakım kanunlara yapılan eklerle birlikte sizlerin mağdur kaldığınız bu suç durumlarıyla üstesinden gelici olabilmekteyiz. AB direktifleriyle uyumlu olan bu bilişim düzenlemeleri her suç üzerinden birtakım düzenlemeleri de beraberinde getirmektedir. Bilişim sisteminin güvenliği ön plana alınarak gerçekleştirilen düzenlemelerde bilişim sistemi kullanıcıları ve bu sistem faydasını gören kullanıcıların yararlarında da koruyuculuk sağlama hedefiyle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Suç teşkil eden durumlarda maddi unsur bilişim sistemlerince oluşturulmakta olup hukuka aykırılık ve eylemsel hareket ile suç oluşumu birlikte meydana gelmektedir. Suçun faili herkes olabileceği gibi suçun mağduru olabilecek çevre olarak bütün toplumsal kesimden bahsedilebilir.

Hukuk avukatları olarak sizlere ne gibi desteklerimiz bulunmaktadır?

Günden güne gelişmeye devam eden teknoloji ile birçok konuda hukuki destek vereceğimizden emin olabilirsiniz. Yanınızda yer alacağımız bilişim ve teknoloji hukuku mevzularında bilişim suçları arasındaki çeşitlilik arasında mağduriyetinizi her şekilde giderebilecek hizmet talepleriyle yanınızdayız. İnternetten faydalanarak yapılan marka ihlal önleme işlemlerinden tutunda bilişim sistemlerinin hukuka aykırılık durumu, bu durumun engellenmesi ve veri kopyalanması durumlarıyla müstehcenliğe varan suçlarda sizlerleyiz. Ayrıca birçok yeni eklenen bilişim suçları ve e- ticaret üzerinden meydana gelen haksız durumlarda kişi haklarınızı koruma ve savunma adına beklenilenin üstünde bir performans sergileyeceğimiz konusundan kuşku duymamalısınız. İnternet kullanımı artışı ile karşı karşıya kalınan hakaret tutumları ve kişilik hak ihlalleri neticesiyle hukuki destek sağlayabilmek adına avukatlarımıza gerekli başvuruda bulunmanız yeterli görülecektir. Size gereken desteği sağlamak adına sadece sizden gelecek talepleri beklemekte olan avukatlarımız sorunların üstesinden gelirken sizleri asla yalnız bırakmayacaklardır. Kimi zaman karşı karşıya kalınan internet hırsızlığı gibi durumlarla dahi baş ederken kendinizi yalnız hissetmemeli süreç boyunca avukatlarımızca verilecek destek konusunda gerekli adımları atmaya özen göstermelisiniz.

Bilginin toplanıp işlenmesiyle karşı karşıya kalınabilecek sorunlar nelerdir?

Her alan ve avukat ihtiyaç paraleline uygun hizmetlerimiz mevcuttur. Bu durum bilişim söz konusu olduğunda da en iyi hizmeti verebilme gücüyle kendini hissettirme yolunda ilerleyişle karşınıza çıkacaktır. Elektronik ve birçok makineler aracılığıyla bilgi işleme ve korunması durumu söz konusu olduğunda bilişim hukuku devreye girmektedir. Ekonomik, sosyal ve kültürel bir dinamik gibi görünen bu hukuk dalında sanal dünyaya taşınan mülkiyet hakkı tecavüzü olabilecek hususlar, terör örgüt faaliyetler zinciri, sanal alem hırsızlığı, çocuk pornografisi yaygınlaştırılma işlemleri gibi suçlar ortaya çıkabilmektedir. Olay takibi ve hukuksal ihtiyaçlar olarak göze çarpan bu durumlar sadece bunlardan bazılarıdır. Mevzuat yetersizliği ve bilişim hususundaki bu durumların cezai sonuçlarıyla ilgili bir derinlik olmayışından kaynaklı durumlara rağmen avukatlarımız rehberliğiyle durumların üstesinden gelebilme de sıkıntı yaşamanız mümkün olmayacaktır.

İstanbul bilişim hukuku kapsamında ele alınabilecek suçlar arasındaki ticari sır denebilecek durumlar üzerinden bilgi hırsızlığı, hacking, yasadışı yayınlar, kişisel veriler ve kötüye kullanılma durumları, bilgisayar yazılımları üzerinde kötüye kullanım durumları, bilgisayar yoluyla dolandırıcılık ve sahtecilik işlemleri gibi hususlar gün yüzüne çıkabilmektedir. Bu konularda illa ki bilişim avukatı ihtiyacı hissedersiniz. Hal böyle olunca da sizlerle olmak için can atan avukatlarımız ve kaliteli hizmet kriterlerimiz ile bekliyor olacağımız gerçeğinden emin olabilirsiniz. Başkasına zarar verecek herhangi bir bilişim suçu ile kendinize sağladığınız yararın sonuçlarına katlanmak oldukça ağır gelebilecektir. Bu konuda adım atmadan önce avukat olarak çalışan bizlerin gölge gibi suçunuzu ortaya çıkaracağı hususundan korkmalısınız. Hizmetlerimiz ile şaşırtıcı düzeyde meydana gelebilecek hukuki mesele çözümlemeleri sunuyor olmak ve bunu en kaliteli standartlara taşımış olma memnuniyeti ile tedbiri elden bırakmıyoruz.

Hukuksal bazda hiçbir sorun üzerinde sadece bilgi ile çözüme ulaşabilmek mümkün değildir. Bilişim hukukunda eksiklikler olsa da biz Uyar Legal Avukatları olarak işimizde ehil insanlar olarak sizlerin ihtiyaç duyacağınız her sorunda sizlerleyiz. Herhangi bir bilgi hırsızlığı ya da çok daha kötü hissettirecek durumların başınıza gelmesi sizi hüsrana uğratmasın. Her işte olduğu gibi bu konuda da uzman ellere güvenebilir bizler gibi kalitesinden ödün vermeyen firma elemanlarından yardım alma fırsatını kollamada hızlı adımlar atabilirsiniz. Hakimlerin bilgisine güvenip karar verme aşamasında müvekkil olan sizlerin haklarının sonuna kadar gözetilebileceği hususunda kuşkunuz olmasın. Her türlü alana hitap eden bilişim sahasında doğru soruları sorma ve en doğru yöntem takibi ile güvenilir sonuçlara ulaşmak avukatlarımızın genel prensipleri arasındadır. Niteliksel ve niceliksel araştırmaları gerektiği şekilde yaparak sizlerin bu planlamada en doğru geri bildirimi alabilmeniz amaçlanmaktadır. Soru formu hazırlama, olayları analiz etme ve raporlama becerileri ile aktif çalışan avukatlarımız her eylemleriyle bizi tercih etmekten dolayı memnun kalacağınız kriterleri üzerlerinde toplamaktadırlar.

Bilgi teknolojileri kullanımında gereken hukuki sorumluluğu üstlenme konusunda kaygısızca avukat talep edebileceğiniz bir birim olarak her bilişim olayında tercihiniz olabiliriz. Kanunlar ve mevzuat çerçevesindeki yorumlama becerileri ile içinde yer aldığınız çıkmazdan sizi kurtaracak olan avukatlar zincirimiz ile iletişime geçtiğiniz zaman içiniz rahatlayacak, sizi sorularıyla daha da rahatlatabileceği bir çerçeveden seslenmeyi başarabilecektir. Çözümsüz kalacak hiçbir sorun ile boğuşmak durumunda kalmayacağınız konusundan emin olarak gerekli başvuru işlemlerini tamamlamaya bakabilirsiniz.

Uyar legal avukatlarına bilgi güvenirliği yönetimi konusunda ne kadar güvenebilirim?

Bilgi güvenilirliği temelleri ve tehditler genel anlamda avukatlarımızın okurken yetiştirildikleri ders içerikleri çerçevesinde karşılarına çıkmaktadır. Bu anlamda gerekli eğitimlerden geçmiş olmalarının yanı sıra uzun yıllık tecrübeleri ışığıyla size bu konuda gerekli teminat işlemlerini sunacağımızdan kuşku duymamalısınız.

İnternet dolandırıcılığı ile ilgili yardım almak için avukatlarınız yeterli donanıma sahip mi?

İletişim teknolojileri sahasında donanımlı bilgilere sahip avukatlarımıza sonuna kadar güvendiğimizden kuşku duymayın. Bilgi toplumu oluşumuzun bir getirisi olan internet kullanımı ve tüm dolandırıcılık sahası olarak avukatlarımız şimdiye dek pek çok özel ve genel konulara gerekli çözümü sunmuşlardır.

İletişim ve bilgi teknolojisi temel kavramlarıyla donanımlı avukatlarınızın dosya sonuçları genel manada ne yönde sonuç bulmuştur?

Günlük hayatta karşımıza çıkacak olan teknolojiyi anlama ve bu teknolojiyi birbiriyle ilişkilendiren çalışma prensipleriyle hareket etme durumu avukatlarımızın başarıları arasında kendini göstermektedir. Bu hususta alınan dosyaların pek çoğunda müşteriler üzerinde yüz güldürücü sonuçlarla karşı karşıya kalınmıştır.

Marka hakkımı geri kazanabileceğim işinde iyi bir avukatınız mevcut mudur?

İnteraktif içerik paylaşımı ile bu bilgilerin kopyalanabilirliğini elde edebilen cezaya müsait kişilerin sanal alemde yer almaları her zaman olası bir durumdur. Markanız kaliteli ve siz bu marka ile iyi yok kat ederken dolandırıcılar ile karşılaştıysanız Uyar Legal avukatlık büromuzdaki en ehil kişilerle irtibat seçeneğini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Emin olun kazanan siz olacaksınız.

Elektronik sözleşmelerimde hukuki bir çıkmazdayım. Ne yapmalıyım?

Uyar legal avukatlarına güvenmeli ve bu çıkmazın incelenip raporlaştırılması işlemlerinde yanınızda yer almalarına müsaade etmelisiniz. Sizi zor durumda bırakan elektronik sözleşmelerinizde karşılıklı uyuşmazlık yaşadığınız birimlerle olan hukuksal durumu avukatlarımızın eline teslim edip o mutlu sonucu duyacağınız günü beklemeyi tercih etmelisiniz.