Gayrimenkul Hukuku

Yeni bir ev satın aldınız ne gibi haklara sahipsiniz öğrenmek isterseniz gayrimenkul hukuku hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Gayrimenkul hukuku danışmanlar ve idari birimler karşısında aldığınız yatırımcı ya da mülkiyet devir ve yönetimi ile ilgili işlemleri kapsayan bir hukuk çeşididir. Çeşitli hukuk dallarında olan hizmetimizde her türlü bilgi ve tecrübe ile sizleri yanıltmadan hareket edeceğimiz hususundan emin olabilirsiniz. Her türlü gayrimenkul alım satım ya da kiralama işlemlerinde gayrimenkul hukuku avukat arayışınızda bir numaralı isim olabileceğimizi garanti ettiğimizden emin olabilirsiniz. Gayrimenkuller üzerinde aynı ya da şahsi hak tesisi gibi çeşitli işlemlerin yapılabilmesi ve bu yöndeki görüşlerde ilerleme kaydedilebilmesi konularında gereken danışmanlık hizmeti verebilmekteyiz.

Gayrimenkul hukuku kapsamına giren ne gibi hizmetler verebilmektesiniz?

Kira sözleşmeleri, gayrimenkul finansman işlemleri, yabancıların mülk sahibi olması, şahsi hak tesis sözleşmeleri, tapu işlemleri, hukuki durum tespitinde ve rapor hazırlamadaki işlemler konusunda gerekli hizmet verilebilmektedir.

İntifa hakkı ne demektir?

Her ne kadar gayrimenkul üzerinde hizmetlerimizde avukat ihtiyacında olup tercihiniz olsak da bazı konularda bilgi yetersizliğiyle de karşılaşabilme ihtimaliniz vardır. Sizlerin tercihleriniz ile seçeceğiniz avukatlarımız ve gayrimenkul işlemleriniz konusunda kendimize sonuna kadar güveniyor ve bize güvenmeniz tavsiyesi ile hareket ediyoruz. Sizlerin beklentilerinize net yanıt olabilecek adımlarımız ve yönlendirmelerimiz ile hayat kalitenizde tırmanışa geçebilirsiniz.  Gayrimenkul hukuku intifa hakkı başkasına ait olan mal üzerinden tam faydalanma elde edebileceğiniz haktır. Kısacası bir irtifak hakkı olarak da bilinmektedir. Gayrimenkul sahibi eşya ya da hakkın üzerinde yer aldığı gayrimenkul hak üzerinden elde edilebilecek yararın belli bir kişiye tahsil edilmesinde avukatlarımızdan gerekli yardımı alabilirsiniz. Bu yönde başvuru ile gelip kısa sürede istediği olumlu sonuca ulaşabilen pek çok müşterimiz mevcuttur. Sizlerin istek dahilinde olduğunuz gayrimenkul hukuku nedir konusundaki ihtiyacınızda gerektiği şekilde dönüt alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu konuda sizleri asla yarı yolda bırakmayacak olan gayrimenkul hukuku avukatları ile varlığımızı yanı başınızda hissettireceğimizden de kaygı duymamalısınız. Her konudaki ihtiyaç halinde tuttuğunu koparan mantıkta hareket eden avukatlarımızın yanı sıra İstanbul gayrimenkul hukuku konusunda da gerekli yardımı alacağımızdan kuşkunuz olmasın. Her ne kadar avukatlarımız konusunda ilk alacağınız hizmet kaynaklı bir merak olsa da size aradığınız ilgiyi ve kaliteli hizmeti sunacaklarından ötürü emin olabilirsiniz. İntifa hakkı 3 şekilde kurulabilmektedir. Kanuni, mahkeme kararı ile kurulan ya da sözleşme ile kurulan intifa hakkı olmak üzere karşınıza çıkabilecektir.

Kimi zaman taşınmaz mallar üzerinde yapılan tapu devir işlemlerinde farkına varılamadan farklı durumlar göze çarpabilmektedir. O zaman için çok önemse de hak sahipleri zamanla bunun farkına varıp bu durum üzerinde düzeltici işlem uygulaması gerçekleştirme peşine düşebilmektedir. İşte bu konuda açılabilecek tapu iptali davası ile karşınızda yer alıp en iyi avukatlarımız aracılığı ilke hakkınızı elde edebilmenize imkan tanıyabilmekteyiz. Tapu kaydı üzerinde mahkeme aracılığıyla değişim işlemi gerçekleştirilebilen bu davada mülk üzerinde miras ya da ticari akit yollarıyla değişim işlemlerinde adım atılabilmektedir. Bu dava açılırken vasiyetname geçersizliği, hata, hile ya da korkutma sebebiyle irade bozukluğu durumu varsa, mirastan mal kaçırma durumu varsa, inanç sözleşmesi dayanak tutulduysa, vekalet görevinde kötüye kullanış durumu varsa, hatalı kadastro tespiti yapıldıysa kolaylıkla dava açım işlemi gerçekleştirilebilir. Bu konularda net bilgiye ulaşırken avukatlarımız sizlere gereken yardımı sunabileceklerdir. Kanunsuz yollardan düzenlendiği kabul edilen tapu işlemleri üzerinde açılabilecek olan tapu tescili davası işlemlerinin pek çoğunda başarılı adımlar atmış olan avukatlarımıza işlem yaptırmaktan kaçınmayın. Sizlerin hakkınızı alabileceklerinden emin olabilirsiniz. Mülkiyet hakkı kapsamındaki bu dava ile mahkeme hükmü kesinleşmesi beklenerek adım atılacaktır. İcra edilme işlemi hüküm kesinliği ile devreye girecektir. Mülk sahibi görünen kişilere karşı açılabilecek bu davada hak sahipleri arasından devre dışı bırakılacak bir şahsiyet üzerinden dava açma planı varsa ayrı bir dava gerekliliği olmazsa olmazdır. Aynı zamanda bedel artırımı davası gibi kamulaştırılma işlemlerinde usulsüzlük olduğu düşünülen durumlar için adım atılabilmektedir. Asliye hukuk mahkemelerinde süreci takip edeceğiniz bu dava türü içinde Uyar Legal avukatları olarak hakkınızı sonuna kadar savunacağımızdan emin olabilirsiniz. Şufa hakkına sahipseniz bu hak üzerinden açacağınız herhangi bir şuf’a davası içinde bizlerden yardım talep edebilirsiniz. Paylı mülkiyet üzerinden açılabilecek olan davada da her adımı son derece titizlikle inceleyip atacak olan avukatlarımız her detay ile sizleri bilgilendirecektir. Ayrıca mahkeme seyri ile gecikmeye mahal vermeden bilgi paylaşımında bulunmada aktiftir. Siz de mülk üzerindeki mevcut paydaşlardan herhangi biri iseniz bu dava üzerindeki hakkınızı koruma konusunda daima sizlerin yanı başınızda yer alacaklarından emin olabilirsiniz.

Bazı yerlerde taşınmazlar üzerinde özellikle yol gibi yerlerde geçit hakkı davası ile karşı karşıya kalındığı olabilmektedir. Yeterli yolu olmayanların tercih ettikleri bu dava hakkı ile kazanma durumunda kimi zaman taraflardan herhangi birinin geçitten faydalanabilmek adına ücret ödemesi gerekebilecektir. Eğer aleyhinize bir durum varsa bu durumda da avukatlarımız oldukça başarılı adımlarla hazırlanacakları bu dava üzerinde de başarılı sonuç ile sizleri buluşturmakta gecikmeyeceklerdir. Bunların yanı sıra avukatlarımızın sizlerin yanında olmaktan keyif alacağı davalar arasında yer alan kira alacağı davası da oldukça kolay açılabilecek davalar listesindedir. Kiracının sözleşme maddelerine uymama halinde çıkardığı sorun üzerinden hareket ile hem kira bedeli tahsili hem de tahliye davası açma işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olabilecektir. Sözleşme maddelerinde aykırı durum siz ev sahibi olarak sizi haklı çıkaracak ise bu konuda da çok kolay bir şekilde olumlu sonuç almak muhtemel olabilmektedir. İcra takibine kadar varan alacak olunan bedeli alabilme hakkını doğuracak dava gidişatı ve sonuç üzerinden sizleri haklı çıkaracak pek çok durum ile sizlerle buluşma peşindeyiz.

Kişinin kira tespiti davası açabilme koşulları nelerdir?

Taraflar arasında açılabilecek olan kira tespit davası için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Özellikle iki tarafında haberdar olduğu bir sözleşme ve bu sözleşme süresinin dolması durumu davayı açabilmeyi gerektirecektir. Kira bedelinin para cinsi değeri bile dava sürecinde etken olan durumlardır.

Tapu kaydının düzeltilmesi davası açılma kriterlerini nasıl öğrenebilirim?

İçinde bulunulan koşullar kimi zaman kişilerin kendilerini haklı gösterse de bazı zamanlarda öyle hemen isteyince dava açamayız. Bu hususta gereklilikler ve dava açma konusundaki bilgilendirmede avukatlarımızdan yardım teklif edebilir, kısa zamanda içinde bulunduğunuz durum üzerinden düzeltmeye gidilebilmektedir.

Tapu kaydının düzeltilmesi davası ile hangi haklarımız üzerinde kazanç elde etmekteyiz?

Kimi zaman ad, soyad ile birlikte bilgi eşleşmesinde bile yanlışlık olan mülkler üzerinde hak sahibi olan tapu sahibinin devre dışı kalması gerekmektedir. Bu gibi konular için tapu kaydı üzerinde düzeltme işlemi gerçekleştirilerek öncelikle birincil hak sahiplerinde yüz güldürücü olma hedefine odaklanılacaktır. Bu durumda hakkı yenen kişiler üzerinde olumlu sonuca varan değişimler hayatlardaki yerini koruyacaktır.

Uyar legal birimi olarak gayrimenkul avukatı olarak başarılı isimleriniz var mıdır?

Asıl anlamda birim olarak gayrimenkul avukatı olarak etiketlediğimiz herhangi bir avukatımız mevcut değildir. Ama bu konuda sizler için giriştiğimiz yollarda gayrimenkul işlemlerinde başarısını kanıtlamış olanlarımız mevcuttur. Arayışlarınızda branş adı barındıran avukat değil de başarılı avukat tercihleriniz için tam cevap olma gururuyla karşınızdayız.

Peki gayrimenkul davam için avukat tutma zorunluluğum var mı?

Her dava için olduğu gibi gayrimenkul davaları durumlarında da sizlere avukat temin edilebilir. İlla ki davama avukatım ile girmeliyim gibi bir durum söz konusu değildir. Avukat tutmak bir tercih meseledir. Ama tutmayı tercih ediyorsanız da en başarılı kimlikleri ile avukatlık hizmetlerini sizlere sunmak adına burada yer alan pek çok çalışanımız mevcuttur.