İcra İflas Hukuku

İcra iflas hukuku ve adalet hayatımızın düzene girmesini sağlayan, yaşam kalitemizi yükselten olmazsa olmaz değerlerdir.

Hukuk sistemi olmayan bir toplumun düzene girmesi beklenemez. Bu nedenle, gerek birey olarak, gerekse toplum olarak hepimizin hukuka önem vermesi ve bir sorun ya da mesele ile karşılaştığımızda adalet sistemine başvurmamız gerekir. Sorun çözümlerinde profesyonel isim arayan siz değerli danışanlar, Uyar Legal olarak hukuk büromuzda, kapsamlı çalışmalarımızla sizlerleyiz. Amacımız bireysel ve kurumsal noktada hukuki platformda, eksiksiz olarak hukuki ve cezai çözümlerin sunulmasıdır. Titiz bir çalışma, hem teorik olarak hem de pratik olarak meselelerin analiz edilmesi, her adımda uzman görüşleri ve içtihatlar ile çalışmaların pekiştirilmesi çalışmalarımızın başarı ile neticelenmesini sağlamaktadır.

Uyar Legal Hukuk Bürosu Kimliğimiz, Çalışma İlkelerimiz

İstanbul merkezli olan hukuk büromuz, İstanbul, Avrupa ve Anadolu Yakası ile şehir çevresinde, yakın illerimiz ve yurtdışı bağlantıları olmak üzere kapsamlı şekilde hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Hukuk sisteminin sürekli olarak güncellendiği, yeni yasaların ve düzenlemelerin yürürlüğe girdiği, içtihatların kesinlikle takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Öte yandan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları da, ülkemiz açısından bağlayıcı olduğundan izlenmesi ve içeriklerinin düzenli olarak verilenmesi gerekmektedir. Hukuk büromuzda ekibimiz düzenli aralıklarla gelişmeleri takip eder, izler ve danışanlarımızın tüm haklarının korunmasında çalışmalarımızda göz önünde bulundururuz. Bu sayede güncel şekilde hukuki içeriklerin eklenmesi, hak kayıplarının olmamasını sağlar.

İcra İflas Hukuku Alanında Çalışmalarımız

İcra hukuku ve İflas hukuku, gereği gibi yürütülmezse son derece önemli hak kayıplarının yaşanmasına neden olacak konulardır. Çünkü icra iflas hukuku çok büyük bir oranda süreler üzerinden işler ve bunların neredeyse tamamı geri dönülmez nitelikte olan kesin sürelerdir. Borçların ödenmesi ve alacakların tahsil edilmesi esasına dayanan icra ve iflas hukuku konusunda işinde özenli olmayan hukukçularla çalışılması, kişilerin ve kurumların son derece önemli maddi anlamda kayıplar yaşamalarına neden olacaktır. Hukuk büromuzun özenli ve titiz çalışmalarına güvenebilirsiniz. İcra iflas hukuku alanında son derece deneyimli olan hukuk büromuz, ekibimiz son derece sistematik şekilde çalışmaktadır.

Alacakları olan danışanların zaman geçirmeden hukuk büromuzla iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz. İcra takibi için avukatlarımız sizden gerekli bilgi ve belgeleri alacaklar, size yol haritası konusunda bilgi verecekler. Hangi icra takip işleminin yapılacağı, aşamaları, muhtemel sonuca ulaşılacak süre ve tüm önemli konularda bilgileneceksiniz. Ayrıca hukuk büromuz olarak müvekkillerimizin tüm işlemlerden bilgilenmesine önem vermekteyiz. Tüm gelişmeleri düzenli olarak müvekkillerimize mesaj ve mail olarak raporlamaktayız. Ödeme emrinin gönderilmesi, itiraz yapılması durumunda gerekli itirazın iptal davaları açılması, haciz, satış işlemlerinin yapılması büromuz tarafından eksisiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Borçlu kişi ya da firmaların düzenli şekilde aranması, alacakların tahsiline yönelik işlemlerin eksiksiz şekilde yapılması çalışmalarımız arasındadır. İstanbul icra iflas hukuku çalışmalarımız noktasında, gerek Avrupa Yakası Adliyelerinde, gerekse Anadolu Yakası adliyelerinde aktif çalışan bir firmayız. Çok sayıda kurumsal firmaların avukatlığını yapan hukuk bürosuyuz. Toplu icra takipleri konusunda kentin en yüksek tahsilat yapan hukuk büroları arasında yer almaktayız.

Vergi alacakları ve borçları konusunda, resmi makamlar nezdinde vergi icra hukuku konusunda önemli çalışmalarımız bulunmaktadır. Vergi mevzuatı konusunda uzlaşmalık ya da başvuru yapacak danışanlarımızın hak kayıplarının önüne geçerek, sorun çözümleri sunmaktayız.

Bir borç nedeni ile hukuki danışmanlık almak isteyen kişi ve kurumların da her zaman hizmetindeyiz. Ödeme emrine itiraz, borç ödemelerinin en avantajlı şekilde yapılması,  ya da itiraz edilmesi durumunda ilerisinde açılacak davaların eksiksiz şekilde takip edilmesi, haciz işlemleri, satış işlemlerinin borçlu noktasında eksiksiz, hak kayıpsız, avantajlı şekilde izlenmesi ve gerekli işlemlerin yapılması konusunda hukuk büromuza güvenebilirsiniz. Yapılan icra işlemlerinde müvekkillerimizin bir borcunun olmaması ya da diğer detay noktaların bulunmasında, menfi tespit davası açılması, yasal olmayan şekilde haciz ve benzer işlemlerin yapılmasında istirdat davalarının açılmasında ekibimiz eksiksiz olarak savuma hizmetini veriri. Menfi tespit ve istirdat davaları konusunda en başarılı hukuk bürosuyuz. Hak kayıplarınızın önlenmesini sağlayacak istihkak davası konusunda da hukuk büromuz güncel içtihatlarla birlikte işlerini hazırlar. Dilekçelerin hazırlanmasından sonra ve duruşmaların ardından gerekli belgeler ile bildirimler yaparak müvekkillerimizin haberdar olmasını sağlarız.

Maddi sıkıntılar içinde olan firmaların rahat bir hukuki soluk alması noktasında, konkordato ve  iflasın ertelenmesi hizmetlerimize güvenebilirsiniz. Bugüne kadar başarılı kadromuzla, firmalar açısından bir can suyu olan konkordato çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Birçok önemli firma ve markanın iflas etmek yerine konkordato ile kendini toparlamasını sağladık. İcra iflas avukatı olarak, tüm iflas dosyalarında, iflas sürecinin eksiksiz şekilde işlemesinde çalışmalarımız eksiksizdir. İflas davalarında alacakları olan değerli müvekkillerimiz için de eksiksiz şekilde iş takibi yapmaktayız. Alacakların mümkün olan en kısa zamanda tahsili noktasında, elbette her aşamada müvekkillerimize bilgi vererek işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hem alacaklı, hem de borçlu noktasında hizmetlerimiz eksiksizdir ve tüm hukuki gelişmeleri, mevzuatı inceleyerek destek vermekteyiz.

İhale süreçlerinin önemi büyüktür. Gerek araba, eşyalar gibi taşınır malların satışlarında tüm süreçlerde, gerekse taşınmaz satışlarında mükemmel hukuki destek hukuk büromuzdan alınmaktadır. Daire, arsa, parsel, villa, fabrika gibi çeşitli çaplarda ve önemde taşınmazların satışlarında, hukuk büromuza güvenebilirsiniz. Satış dosyalarını asla bir hukuki eksiklik olmadan, size en yararlı şekilde ve zamanı en uygun şekilde kullanarak gerçekleştirmekteyiz. İhale katılımlarınızı da size vekaleten gerçekleştirmekteyiz. İhalenin feshi davası için gerekli itirazları da büromuz gereği gibi yapacaktır. İtiraz davası ve satış aşamalarında tüm işlemleri, mükemmel bir icra avukatı olarak yürütmekteyiz. İcra ve iflas kanunu konusunda sizi asla hak kaybına uğratmayacak, aksine bu süreçten mükemmel verim ile çıkmanızı sağlayacak hukuk, desteği büromuzdan alacaksınız.

İcra İflas Çalışmaları İçin Hukuk Bürosunda Nasıl Yardım Alabilirim?

Hukuk büromuz tüm danışanlarımıza açıktır. Uzmanlık alanımız olan icra ve iflas hukuku alanında hak kaybı yaşamadan, tam tersine bu süreçten maksimum verimle çıkmanız için tavsiyemiz İstanbul un her yerinden hukuk büromuzla temasa geçmenizdir. Randevunuzu aldıktan sonra, belgeleriniz ve tüm bilgilerinizle birlikte büromuzda süreci aktarabilirsiniz.

Hukuk Bürosu ile nasıl iletişim kurabilirim?

Hukuk büromuz olarak, devamlı açık olan çağrı merkezimiz, sosyal medya hesaplarımız, mail sistemimiz ve whatsupp hattı üzerinden kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Web sitemizin iletişim bölümünden de gerekli bilgileri doldurarak büromuza ulaşabilirsiniz.

İcra İflas Hukuku dışında diğer çalışmalarımız nelerdir ?

İcra ve İflas hukuku alanında çalışmalarımız dışında, medeni hukuk, aile hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku, kira konusunda tüm uzlaşmazlıklar, marka hukuku,sigorta hukuku, miras hukuku alanlarında danışmanlarımızla sizlerleyiz. Gerek medeni hukuk, gerekse ceza hukuku alanında sizlere eksiksiz şekilde hizmet vereceğimizden, bu konuda dört yıllık tecrübemizin başarılarla dolu olduğundan emin olabilirsiniz.

Hangi işlemler için hizmet verilmektedir?

Hukuk büromuzda tek ya da birkaç dosya için ya da tüm hukuki işlemleriniz için devamlı danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Hukuki danışman olarak kapsamlı ve devamlı şekilde hizmet verdiğimiz müvekkillerimiz bulunmaktadır. Öte yandan bir ya da birden fazla dosya için de iş takibi yapmaktayız.

Hukuk büronuzdan nasıl dosyalarım hakkında bilgi alabilirim?

Her işlemden ve gelişmeden sonra, müvelliklerimiz düzenli aralıklarla bilgilendirilir. Dilekçe yazışmalarının ardından ve duruşmalar sonrasında, gelen tebligatların takibinde müvekkillerimizin düzenli şekilde bilgilenmesini sağlarız. Bunu mail ya da diğer iletişim sistemleri üzerinden gönderdiğimiz raporlarımız ile yaparız. Ayrıca bilgi almak isteyen müvekkillerimize her zaman detaylı cevap veririz.