İdare ve Vergi Hukuku

İdare ve vergi hukuku alanında profesyonel avukatlarımız ve vermiş olduğumuz üstün hizmet kalitesi ile sizleri karşılıyoruz.

Kaliteli avukatlarımız ve işini bilen adım atma prensipleri gereği avukatlık ihtiyacınızda her daim yanınızda olacağımızdan kuşkunuz olmasın. Artık idare karşısında hiçbir şekilde hak kaybı yaşamayacaksınız. Bununu için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Sizleri idarenize karşı hukuki ilkeleri gözeterek hukuka aykırı durumların varlığı göz önüne alınarak en doğru kararlar verme yönünde ilerleme kaydetmekteyiz. Hukuki konulardaki sıkıntılarınızda daima sizleri gözeten bir formda yanınızda yer aldığımız gerçeğini unutmamalısınız. Alacağınızı hukuki destek sayesinde hukuk aykırılığı içeren tüm girişimlerin iptali üzerine dava açarak ilerleyeceğimizden kuşku duymayınız. İçinde bulunduğunuz idari sözleşmelerin çözümüne odaklanarak adım atabilecek bu yolda sizlere gereken desteği verebileceğiz. Aranızda uyuşmayan vergi mükelleflilik durumlarında en güncel hukuki bilgiler ışığıyla yanıt arayacağımız konusundan emin olabilirsiniz. Vergi cezalarının iptali ya da düzeltilmesi gibi ihtiyaç hallerine girebilirsiniz. Tüm bu durumların takibinde mutlak bir düzen ve otoriteye karşı koruma odaklı ihtiyaçlarınızda bir numaralı tercihiniz olabileceğiz.

Sizler için çözüme odaklanarak hizmet vereceğimizden bunu gerçekleştirirken nitelikli ve hızlı çözüm bulma gayretine girme aşamasında olacağımızdan emin olabilirsiniz. Artık idare kaynaklı hukuki sorunlarınızı dert etmek durumunda kalmayacaksınız. Devlet idaresi ya da kurumların yaptırımları karşısında güçsüzlüğünüzde tercih olabilecek son derece namlı avukatlarımız arasından tercihte bulunabilirsiniz. İdare hukuku bilgisiyle sizlerin yanınızda yer almaktan mutluluk duyacak olan çalışanlarımız ile hukuk sorunlarınıza kısa zamanda etkin çözümler sunabilmekteyiz. Dava öncesi ya da dava sonrası gerekli bilgiler ışığıyla sizi aydınlatma görevimizden de ödün vermediğimizden emin olabilirsiniz.

Vergi hukukuna uyum ilkeleri nelerdir?

Anayasa ile hükme bağlanan ve düzenlenen vergi yükümlülüğünde vergide adalet, vergide eşitlik ve kanunilik durumları ilkeler karşısında uyum gerektirecektir. Hukuka aykırılık durumlarını düzeltme, devletin kusurlu olabileceği durumlara karşı müvekkil haklarını koruma avukatlarımızın birincil derece görevleri arasındadır.

Avukatlarımızın idare ve vergi hukuku alanında verdiği hizmetler nelerdir?

*dava takibi ve uyuşmazlıklara odaklanma

*İdari işlem ve itiraz işlemlerini yapma,

*İptal ya da tam yargı davalarına katılma,

*Vergi suçlamalarına tabii tutulan müvekkil haklarını gözetme,

*Uzlaşma işlemlerinin takibini gerçekleştirme,

* İdari merci uyuşmazlık ceza ve iptal davalarına katılma,

*Kamu görevlisi atama işlemlerine ilişkin dava takipleri yapma,

*İdari yargılama usulü gibi pek çok konuda hizmet vermektedir.

Birçok farklı sektörde bir ses olarak ortaya çıkmakla birlikte öncülüğümüzü kanıtlayabilecek profesyonel ekibimiz ile sizleri bekliyoruz. Çeşitli idari uyuşmazlıklar ve vergi ihtilaf giderim işlemlerinde birikimleriniz ile sesiniz olma yolunda ilerlemekteyiz. Vergi hukuku ve idari hukuk olarak yapılan tüm işlem sorumluluklarınızda ayağınıza takılan her engelde yanınızda yer alma görevini üstlenebilmekteyiz.

İdare ve Vergi Hukuku İşlemleri

İstanbul idare ve vergi hukuku kapsamında devlet ve birey arasındaki hukuki düzenleme takip işlemlerinde bizlere aktaracaklarınız ile en doğru çözüme ulaşabileceğiz. Kamu ve birey arasındaki tanımlanmış ayrıcalıklı üstünlükler ve haklar gözetimiyle atacak olduğumuz adımlarda yanınızda yer alacağımızdan emin olabilirsiniz. Bireyler üzerinde temel hak ve özgürlüklerini koruyucu temelli yaklaşımlarımızla anayasada geçen hükümler takibiyle gerekli yargı yolundan faydalanmaktayız. Her türlü tam yargı davası, iptal davası, takdir ve tadilat komisyonu, idari para cezaları, ihale hukukuna giren ihtilaflar, vergi tarhı, imar hukuku kapsamına giren ihtilaflar gibi pek çok konuyla alakalı gerekli adımlar avukatlarımızca atılabilmektedir. Kısacası idare ve vergi avukatı olarak sizlerin yardımınıza koşacak olan avukatlarımız sizlerin her türlü idari ve vergi konusundaki sıkıntılarınızda yaranıza merhem olacak edayla sizleri karşılayabilecektir. Her türlü müvekkillik ve avukatlık işlem arayışlarınızda önceki hizmet verdiklerimizin yorumlarından da faydalanarak güvenilir bir şekilde sizi yoran konu aktarımını bizlere sunabilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz iş ya da sosyal yaşamda rekabet, gümrük, vergi konularında karşılaşacağınız idari yaptırımlarla mücadelenizde bir numaralı tercih olabiliriz. Yerel ya da bölgesel idare mahkemelerince bakılacak olan bu konularda vergi mahkemeleri, idare mahkemeleri ya da Danıştay aracılığıyla açılacak tam yargı davası gibi konulardaki ihtiyacınızda elinizden tutanlar avukatlarımız olabilir. Karşılıklı uzlaşma içerikli görüşmeleri yapmak için karşılıklı bir araya gelme ve mahkeme önünde çözüme kavuşma işlemlerinde bilgisini ve tecrübesini sizler için her türlü ortaya koyacak kimliklerle bizi tercih ederek buluşabilirsiniz. Gelir vergisi, özel tüketim vergisi, emlak vergisi, katma değer vergisi gibi vergi işlemlerinde tahsilat aşamalarında sizlere gereken desteği vermek avukatlarımızın birincil görevlerindendir. İdare tarafından cezalandırılacağınız işlem uygulamalarında vergi mahkemeleri karşısında hukuki işlem yürütme esnasında da yine yanınızda yer alacağımızdan kuşkunuz olmasın. Tahakkuk ve cezai işlemlere tabii tutulma durumunda danışmanlık ve temsil hizmet alımları aşamanızda gerekli temsil ve danışmanlık hizmet arayışınızda sizlerle olabileceğimizden kuşkunuz olmasın. Eksik ya da yanlış gelir beyanı durumlarında ya da hatalı indirim uygulamaları durumunda karşı karşıya kaldığınız vergi uyuşmazlıklarında gerekli hukuki destekte yine yanınızda yer alacağız. Sizlerin idare karşısında korunmanız konusunda atılması gereken tüm hukuki işlemlerde daima sizleri ve haklarınızı önemsediğimiz gerçeğinden emin olabilirsiniz. Kamu ihale kurumları karar iptali, belediye ve idare tasarruflarına karşı açılacak dava durumlarında bize başvuru gerçekleştirmeyle önemli bir adım atmış olabileceksiniz. Bazı zamanlarda yabancı ve yerel şirketlerin açıldığı sıralarda gerekli izin işlemlerinde de avukatlık hizmeti alabileceğiniz kaliteli bir birim arayışına düşersiniz. Bu anlarda sizlerin kurtarıcınız olma yolunda sağlam adımlar atacağımızdan kuşkunuz olmasın. Anayasa temelli girişimlerimizde hukuk savuculuğunda en doğru şekilde ilerleyecek ve sizleri mahcup etmeyeceğiz. Bu yolda bizi tercih etme memnuniyetinde olarak tamamen sizi tatmin edecek sonuçlara bizlerle kavuşabileceksiniz. İdare ve kişiler arası işleyiş gözetimi ile sizin lehinize sonuç alabilecek odaklı yaklaşımlarımızla hizmet taleplerinizin bekleyişindeyiz.

İptal davası açmak istiyorum ne yapmalıyım?

İptal davaları ve dava açma yöntemleri ile tecrübesine güveneceğiniz Uyar Legal avukatlarından yardım alabilirsiniz. Verilen kararın hukuka aykırı olup olmadığı yönünde denetlenmesi yönünde geri bildirimi gerektiği şekilde gönderip sizlerin isteğinize yanıt olacak olan avukatlarla bizden hizmet alma taleplerinizi bekliyoruz.

Tam yargı davaları kapsamına giren konular avukatlarınızın tecrübesi kapsamında mı?

Kişisel hakları ihlal eden tam yargı davaları ile alakalı pek çok davaya avukatlarımız bakmaktadır. Siz de böyle bir dava içine düştüyseniz ve kendinizi savunacak önemli bir isme ihtiyaç duyuyorsanız bizim büromuzdan faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Tazminat davaları, idari faaliyet uygunsuzluğu gibi dava kapsam konularında avukatlarımız yeterince deneyimlidirler.

Tazminat davası açmak istiyorum. Yardım alabilir miyim?

Tam yargının en belirgin olanı çok kullanılan türü olarak bilinen tazminat davası idari işlem kaynaklı olabilmektedir. Hizmette yapılan kusur ya da kusursuzluk durum incelemesiyle belirli bir karar varılacaktır. Bu yolda savuculuğunuzu yaparken her türlü bilgiyle ve ispat ile sizleri mağduriyetten kurtaracak olan avukatlarımıza güvenebilirsiniz.

İstimlak davası işlemlerine bakılıyor mu?

El koyma ya da kısıtlama durumuyla karşı açılan taşınmaz üzerindeki dava işlemlerinde da avukatlarımızın yönlendirmelerine güvenebilirsiniz. İstimlak davası ile karşılaştığınızda hakkınızın yendiğini düşünüyor ve bu konuda sizin en kısa sürede bu durumu çözüme kavuşturacağına inandığınız bir avukat arayışınızda daima yanınızda yer alacağız.

Kamu ihaleleri ile ilgili danışmanlık hizmeti almak istiyorum. Mümkün müdür?

Kamu ihaleleri ve çıkabilecek ihtilafların mahkemeye taşınması halinde sizlerin danışmanlığınızı yapabilecek karakterde avukatlarımız her zaman mevcuttur. İstemeniz durumunda sizlerin yanınızda yer alarak beklentinizi karşılayacak tüm hizmetleri vermekten guru duyacak deneyimli avukatlarımızı sadece alacağınız randevu ile içinde bulunduğunuz durumu öğrenmeye hazırdırlar.