Kira Hukuku

Kira hukuku yaşamımız bir parçası olan barınma gereksinimimizin karşılanmasına yönelik gerekli düzenlemeleri içermektedir.

Bu noktada, kira konusunda düzenlemeler hayatımızın çok önemli parçalarıdır. Büyük şehirlerde ya da küçük çaplı yerleşim birimlerinde yaşamak ya da çalışmak söz konusu olabilir, kişilerin ya da kurumların taşınmazların tamamına sahip olmaları mümkün olmaz. Gerek yaşam alanları olarak, gerekse çalışma alanları olarak bir taşınmazın kiralanması söz konusu olabilir. Kiralama kapsamında birçok taşınmaz konu olabilir. Daire, konut, müstakil ev villa yerleşim ihtiyacını karşılama noktasında kiralanabilir. Öte yandan, çalışma ihtiyacının karşılanması noktasında ise, ofis, dükkan, mağaza, arsa, parsel, depo gibi birçok farklı kiralama alanı ve seçeneği söz konusudur. Kiracı olma yanında değneğin diğer tarafı da olabilirsiniz. Bir kiralama yapan olarak, haklarınızı ve sorumluluklarınızı kesinlikle iyi bilmelisiniz.

Kiralama ilişkilerinde doğru hukuk bürosu çok önemlidir

Kira sözleşmelerinde iki taraf bulunmaktadır. Bunlar kiracı ile kiraya verendir. Kiracı olarak önemli haklar ile yükümlülükler bulunduğu gibi, kiraya verenin de önemli hakları ve sorumlulukları bulunmaktadır. Kira sözleşmelerine ilişkin hükümler borçlar kanunu, borçlar hukuku kapsamında yer almaktadır ve hukukumuzun önemli düzenlemelerinden biridir. Sonuçta kira ilişkileri hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Kiraya verilen taşınır ya da taşınmazların özelliklerine göre doğru düzenlemeleri bilmek, bunları uygulamak, hak kayıplarının olmaması, tam tersine maddi ve hukuki kazanımların olması açısından çok önemlidir. Hukuk büromuz gibi doğru seçimlerle, kira hukuku avukat kazanımlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kira Hukukundan kaynaklanan tüm meselelerinizde Uyar Legal Anahtarınız

Kira sözleşmeleri içerek olarak kiralananın niteliğine göre değişmektedir. Öncelikle taşınır malların kiralanmasında, araç kiralama gibi özel kiralama sözleşmeleri gündeme gelmektedir. Hukuk büromuz araç kiralama  sözleşmelerinin hazırlanmasında her zaman en kapsamlı ve özenli hizmeti sizlere vermektedir. İstanbul un seçkin rent a car firmaları gibi, sizler de araç kiralama hizmetleriniz konusunda danışmanlık desteği almak için büromuzla görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Kiralama konusunda bir araç ya da birden fazla araç kiralama desteği almak isterseniz de mutlaka uzman avukatlarımızdan destek almalısınız. Firmaların toplu araç kiralama hizmetlerinde her zaman kira hukuku avukatı olarak sizlerleyiz.

Taşınmaz malların kiralanması da donanımlı ve doğru bir kira sözleşmesinin imza altına alınması çok önemidir. Taşınmaz olarak, ekilecek arazilerin kiralanması, mağaza, dükkan kiralama, ofis, işyeri kiralaması, büyük fabrika ve alışveriş merkezleri gibi alanların kiralanması şeklinde son derece farklı çalışma alanlarımız bulunmaktadır. İşyeri kira avukatı olarak, başarılı performanslarımıza referanslarımızın yorumlarından da göz atabilirsiniz. İşyeri kiralamaları gerçekten kapsamlı hukuk bilgisi ve özeni isteyen akitlerdir. Özellikle fabrika gibi son derece kapsamlı olan taşınmazların kiralanmasında kesinlikle uzman avukatlarımızdan, hukukçularımızdan destek almanızı öneririz. Bu tür taşınmaz kiralamalar genellikle beş ya da on sene gibi, uzun icar denilen kiralama sürelerine göre imza altına alınmaktadır. Öte yandan, önemli yaptırımları olan, detaylı içerikleri olan kontratları gerektirmektedir. İşte bu nedenler ile uzman bir kira avukatından destek almak çok önemlidir. Hem kiralana noktasında, hem de kiraya veren noktasında bugüne kadar son derece önemli firmaların kiralama sözleşmelerinde ve kira hukukundan doğan davalarında destek vermiş bulunmaktayız halen de aktif olarak destek vermekteyiz. Kapsamlı kira sözleşmelerinin hazırlanması, detaylandırma, ödeme taahhütleri ve sürelerinin belirlenmesi, uyuşmazlık olması durumunda görevli mahkeme ve diğer detaylar eksiksiz şekilde tarafımızdan yapılan müzakereler ve görüşmeler ile düzenlenmektedir.

Evlerin, yaşam alanlarına ilişkin taşınmazların kiralanması da hukuk büromuzun çalışma alanları arasındadır. Kira sözleşmesi borçlar hukuku kapsamında düzenlenir ve tüm kira kontratlarında, akitlerinde bağlayıcı olan birtakım önemli esaslar bulunmaktadır. Rezidans Daireler, villa tipinde lüks taşınmazlar gibi yüksek standartlarda olan bir ya da birden fazla taşınmazın, orta gelir grubundaki taşınmazlara kadar, farklı standartlarda yaşam alanları için kiralama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. Daireler, müstakil evler, site formunda evler olarak gerek tek tek, gerekse toplu kiralamalarda hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz. Ayrıca kiralama yapan değerli kiracı danışanlarımız da kesinlikle haklarının maksimum seviyede olması için büromuzdan destek almanız mümkündür.

Kira sözleşmeleri malum, borçlar kanununun son derece önemli ve çok sayıda hükümlerini kapsamaktadır. İstanbul kira hukuku konusunda ise, Avrupa Yakası nda ve Anadolu Yakası nda, İstanbul çevresinde her zaman sizlere destek vermeye hazırız. Tek bir kira kontratının hazırlanmasından, kapsamlı ve çok sayıda kira sözleşmelerine kadar avukat ekibimiz destek veriyor. Kira kontratının hazırlanması, eşyalı kiraya verilecek taşınmazlarda bu konuda özel düzenlemelerin yapılması, tahliye taahhüdünün hazırlanması, kira sözleşmesinin sona ermesi talebinde gerekli ihtarname düzenlemelerinin yapılması ve muhataba gönderilmesi, kira ödemelerin takibi ile ödeme yapılmaması durumunda ihtar işlemlerinin noter nezdinde yapılması çalışmalarımız arasındadır.  Öte yandan, kira bedelinin ödenmemesinde ya da taşınmazın süresinde tahliye edilmemesinde gerekli hukuki işlemlerin yapılması, icra işlemleri ile tahliye davalarının açılması ve takibi de hizmetlerimiz içindedir. Bu işlemlerin karşı tarafa ulaşmasının kontrolü ile gerekli iş takibi çok önemlidir. İcra dosyasının takip edilmesi, duruşmalara girilmesi müvekkillerimize bilgi verilmesi özenle yaptığımız işlemlerimizdir.

Danışmanlık desteği almak için de hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz. Genel anlamda borçlar kanunu ile kira kanunu mevzuatından doğan haklar ile sorumluluklar nelerdir, kontratlarınızı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar, işleyen süreler gibi önemli bilgilendirmeleri hukuk büromuzdan, avukat ile danışman ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Hem danışmanlık ve bilgi desteği almak, hem de işlemler konusunda avukatlık çalışmalarımızdan faydalanmak için her zaman büromuza ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezimiz, sosyal medya ve online iletişim sistemlerimiz üzerinden sizlerle ulaşmamız mümkün olmaktadır. İstanbul da parmakla gösterilen borçlar hukuku alanında uzman hukuk bürosu olarak, beklentilerini karşılayacak çalışma deneyimlerimiz ve iş takip disiplinimiz ile sizlerleyiz.

Uyar Legal Hukuk Bürosu kapsamında kira kanunu açısından hangi çalışmalar yapılmaktadır?

Uyar Legal olarak, kira kanunları kapsamında uygulama alanında olan, altı aylık ya da bir senelik kira sözleşmelerinden, beş ya da on yıl gibi uzun icar kapsamında kira sözleşmelerine kadar akitlere hizmet sunmaktayız. Sözleşmelerin hazırlanması, ek hükümlerin düzenleme altına alınması, kira ödememe ya da tahliye noktasında gerekli icra ve hukuki işlemlerin yapılması, tahliye işlemleri de hizmetlerimiz kapsamındadır.

Uyar Legal ile nasıl iletişim kurabilirim, çalışabilirim?

Web sitemizin iletişim sistemi üzerinden, sosyal medya sitelerimiz üzerinden, ayrıca çağrı merkezimiz üzerinden bilgi ile randevularınızı alabilirsiniz. Bilgileriniz alınarak siz değerli danışanlarımıza en kısa sürede randevu verilecektir.

Uyar Legal den kira konusunda hukuki destek nasıl alacağım?

Uyar Legal hukuk büromuzdan, gerek kiracı olarak, gerekse kiraya veren olarak destek alabilirsiniz. Randevunuzu aldıktan sonra sizden istenen belgeleri yanınızda getiriniz. İlgili hukuk danışanımız size yol haritası çizecek ve gereken destekleri gösterecektir.

Uyar Legal ile hangi alanlarda destek alabilirim?

Uyar Legal medeni hukuk, özel hukuk alanında başarılı ve disiplinli çalışmaları ile sizlerin yanındadır. Ayrıca ceza hukuku alanında da hizmetlerimiz bulunmaktadır. Kira kanunları dahil borçlar hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku, sigorta hukuku, miras hukuku, marka hukuku, sigorta hukuku ve birçok alanda sizlerleyiz.

Uyar Legal kadrosu kimlerden oluşmaktadır?

Uyar Legal kadromuz, deneyimli, işinde ne kadar özenli olduğunu ispatlamış avukat kadromuz ile yeni nesil, çalışmaya hevesli genç avukatlardan oluşmaktadır. Ayrıca danışmanlık noktasında hizmet veren akademik kariyeri olan deneyimli hukukçular da Uyar Legal kadrosunda yer almaktadır. Çalışmalarımızda kendimize olan güvenimizi ve özenimizi göstermiş bir firmayız. Titiz ve dürüst hizmetlerimizle hakların savunulmasında sizlerleyiz.